BİZE ULAŞIN
29 Mart 2018, Perşembe

Süt Otomatında Çok İddialıyız

Arminoks Makina kurucusu Mak. Müh. İlker ÇATALBAŞ basın bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıda süt otomatlarının önemi ve geleceği ele alındı.
Süt Otomatında Çok İddialıyız

Arminoks Makina kurucusu Mak. Müh. İlker ÇATALBAŞ basın bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıda süt otomatlarının önemi ve geleceği ele alındı. Toplantıda konuşan İlker ÇATALBAŞ şunları belirtti:

“Öncelikle süt otomatı konusunda çok iddalı olduğumuzu belirtmek isterim. İnsanlarımız süt otomatını yavaş yavaş tanımaya başladı. Sağlıklı koşullarda taze süte erişmenin önemi gün geçtikçe daha fazla anlaşılıyor. Önümüzdeki süreçte insanlar bu makineyi daha iyi anlayacak. İnsanlar makinalara alıştıkça makine satışlarımız artıyor süt ticareti yapmak isteyen girişimcilerin yanı sıra belediyeler, süpermarketler ve çiftlik sahipleri de süt otomatlarına ilgi gösteriyor. Sütmatiklerin önünde bazen uzun kuyruklar oluşuyor ” dedi.

Arminoks tarafından üretilen süt otomatlarının kalitesinden de bahseden Çatalbaş şöyle devam etti:

“Bizim ürettiğimiz süt otomatlarında çiğ süt sürekli taze kalmaktadır. Tankın içerisinde homojen kalması için süt sürekli karıştırılmakta ve 4 derecenin altında tazeliğini korumaktadır. Bozuk para, kağıt para ve sosyal kartların kullanılabildiği makinenin dolum haznesi her süt satışının ardından otomatik olarak temizleniyor.

Bu sistem Avrupa’da çok yaygın. Sütmatik olarak da ifade edilen süt otomatlarının Türkiye’de de sayısının her geçen gün artmasını bekliyoruz. Biz ilk yıl için 120 adet üretim planladık gelen talepler doğrultusunda bu sayıyı çok rahatlıkla arttırabiliriz. Bu doğrultuda hedefimize ilerliyoruz. Ürettiğimiz üründe farklı opsiyonlar sunarak kalitemizi en üst seviyelere çıkarttık. Amacımız sadece makine üretmek değil, sütün kaliteli şekilde halka ulaştırılmasıdır. Ürettiğimiz bu otomatlar sayesinde Türkiye’ye yurt dışından makine ithal edilmesinin önüne geçtiğimizi düşünüyorum. Ayrıca ürettiğimiz otomatları yurt dışına satmaya başladık. Önümüzdeki yıl, daha fazla ülkeye ihracat hedefliyoruz. Ayrıca kendi sütlerini işlemek isteyen üreticiler için projelerimiz de bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Mini Mandıra’dır. Onda da gayet iyi dönüşler alıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER